2008

Sprawozdanie z działalności Drużyny WOPR nr 1 Lublin
w sezonie 2008

 

Działalność rozpoczęliśmy w minionym sezonie 2008 od przeglądu i przygotowania sprzętu, przede wszystkim pływającego, starając się w miarę naszych możliwości i posiadanych środków finansowych dokonać niezbędnych napraw, remontów i prac konserwatorskich łodzi wiosłowych i motorowych oraz sprzętu pływającego.

 

Podstawą naszej działalności było prowadzenie patroli ratowniczych, udzielanie pomocy osobom poszkodowanym oraz obstawa imprez organizowanych na terenie Zalewu Zemborzyckiego.

 

Podczas prowadzenia patroli ratowniczych braliśmy udział w akcjach ratunkowych, gdzie istniało zagrożenie życia i zdrowia osób przebywających nad wodą. Prowadząc patrole wspólnie z Policją, udzieliliśmy licznych instruktażu z zakresu bezpiecznego zachowania się na wodzie oraz korzystania ze sprzętu pływającego.

 

Poprzez ścisłą współpracę z jednostkami ratownictwa wodnego Policji, Straży Miejskiej oraz Straży Pożarnej staraliśmy się o poprawę bezpieczeństwa na terenie Zalewu Zemborzyckiego.

 

Działalność nasza związana była również z kursami na stopnie ratownicze oraz motorowodne, poprzez przygotowanie i przekazanie sprzętu potrzebnego przy tego rodzaju szkoleniach, oraz pomocy przy ich przeprowadzaniu.

 

Zajęliśmy się również pracami remontowymi naszej bazy oraz ogólnymi pracami porządkowymi wokół niej.

 

Podczas pracy naszej drużyny w sezonie letnim wykonaliśmy szereg partoli łodziami motorowymi i wiosłowymi co w znacznym stopniu przyczyniło się do poprawy bezpieczeńśtwa osób wypoczywających i przebywających na wodzie.

 

Wszystkie przeprowadzone przez nas akcje zakończyły się pełnym powodzeniem, nie zanotowano żądnych ofiar śmiertelnych.

 

Kierownik Drużyny WOPR nr 1

Jacek Mazurek

Sponsoring

Jesteśmy grupą zorganizowaną, dbającą o bezpieczeństwo wypoczywających nad Zalewem Zemborzyckim.
Pełnimy służbę społeczną i poszukujemy osób/firm, które pomogłyby nam się rozwijać.
Jeśli chcielibyście nam pomóc prosimy o kontakt na e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wydarzenia

No current events.

Zobacz
Copyright © 2024 Drużyna WOPR nr 1 w Lublinie - Zalew Zemborzycki.
Designed by KoXik and DOT