2009

 

Sprawozdanie z działalności Drużyny WOPR nr 1 Lublin
w sezonie 2009


Sezon letni 2009 Drużyna nr 1 WOPR Lublin rozpoczęła dnia 01 maja przygotowaniem sprzętu ratowniczego i asekuracyjnego znajdującego się na stanie drużyny.
Na „przedsezonowym” zebraniu drużyny ustalono harmonogram prac remontowo-konserwacyjnych dla sprzętu znajdującego się na stanie drużyny oraz wybrano nowego kierownika drużyny.


Drużyna licząca jedenastu czynnie działających członków Rejonowego WOPR w Lublinie wypracowała w sumie 891 godzin społecznych udokumentowanych w dzienniku pracy.

W okresie od maja do połowy października realizowano umowę z Urzędem Miasta Lublin w ramach której pełnione były co weekendowe dyżury społeczne – łódź motorowa z minimum dwoma ratownikami WOPR. Podczas patrolów akwenu Zalewu Zemborzyckiego pomagano załogom kajaków i łodzi wiosłowych oraz prowadzono akcje prewencyjne podczas których pouczano załogi łodzi i kajaków o obowiązku posiadania i używania kamizelek asekuracyjnych.


Członkowie Drużyny nr 1 WOPR Lublin brali również udział w zabezpieczaniu ratowniczym Regat Żeglarskich Jachtklubu Politechniki Lubelskiej, Zawodów Kajakowych o Puchar Lubelskiego Koziołka oraz Międzynarodowych Zawodów w Narciarstwie Wodnym za Wyciągiem. Ponadto organizowaliśmy pogadanki z zakresu ratownictwa wodnego na pokazach ratowniczych zorganizowanych przez Graf-Marina w Lublinie (nad Zalewem Zemborzyckim), Klub Kultury LSM (Oś LSM), Szkołę Podstawową Nr 46 w Lublinie (Oś. Lęgi) oraz PKP (dworzec Główny PKP w Lublinie).

 

Pod adresem http://www.ratownicywopr.pl/ uruchomiona została strona Web Drużyny Nr 1 WOPR na której znajdują się uaktualniane informacji o działalności drużyny.

Zakończenie sezonu nastąpiło 24 października przygotowaniem łodzi motorowych, silników doczepnych oraz sprzętu ratowniczego do sezonu zimowego.

W sezonie letnim 2009 nie było przypadku utonięcia nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie.

 

Kierownik Drużyny nr 1 WOPR Lublin

Grzegorz Rodzik

Sponsoring

Jesteśmy grupą zorganizowaną, dbającą o bezpieczeństwo wypoczywających nad Zalewem Zemborzyckim.
Pełnimy służbę społeczną i poszukujemy osób/firm, które pomogłyby nam się rozwijać.
Jeśli chcielibyście nam pomóc prosimy o kontakt na e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wydarzenia

No current events.

Zobacz
Copyright © 2024 Drużyna WOPR nr 1 w Lublinie - Zalew Zemborzycki.
Designed by KoXik and DOT