2010

 

Sprawozdanie z działalności Drużyny WOPR nr 1 Lublin
w sezonie 2010

 

Sezon letni 2010 Drużyna nr 1 WOPR Lublin rozpoczęła 28 kwietnia przygotowaniem sprzętu ratowniczego i asekuracyjnego znajdującego się na stanie drużyny.
Na „przedsezonowym” zebraniu drużyny ustalono harmonogram prac remontowo- konserwacyjnych dla sprzętu znajdującego się na stanie drużyny oraz wysłuchano wystąpienia Prezesa Rejonowego WOPR w Lublinie.

 

Drużyna w sumie w sezonie letnim 2010 wypracowała 1311 godzin społecznych udokumentowanych w dzienniku pracy drużyny WOPR. W okresie od maja do połowy października realizowano umowę z Urzędem Miasta Lublin w ramach której pełnione były co weekendowe dyżury społeczne– łódź motorowa z minimum dwoma ratownikami WOPR. Podczas patrolów akwenu Zalewu Zemborzyckiego pomagano załogom kajaków i łodzi wiosłowych oraz prowadzono akcje prewencyjne podczas których pouczano załogi łodzi i kajaków o obowiązku posiadania i używania kamizelek asekuracyjnych.


Członkowie Drużyny nr 1 WOPR Lublin brali również udział w zabezpieczaniu ratowniczym Regat Żeglarskich Jachtklubu Politechniki Lubelskiej, Zawodów Kajakowych o Puchar Lubelskiego Koziołka oraz Międzynarodowych Zawodów w Narciarstwie Wodnym za Wyciągiem. Ponadto organizowaliśmy pogadanki z zakresu ratownictwa wodnego na pokazach ratowniczych zorganizowanych przez Graf-Marina w Lublinie (nad Zalewem Zemborzyckim), Szkołę Podstawową Nr 51 w Lublinie.

 

Pod adresem http://www.ratownicywopr.pl/ uaktualniona była strona Web Drużyny Nr 1 WOPR do której w sezonie letnim 2010 dołożone zostało Forum Ratownicze.

 

Zakończenie sezonu nastąpiło przygotowaniem łodzi motorowych, silników doczepnych oraz sprzętu ratowniczego do sezonu zimowego.

 

W sezonie letnim 2010 nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie nie odnotowano przypadku utonięcia.

 

Drużyna zgłasza zapotrzebowanie sprzętowe na silnik doczepny 20KM do remontowanego skutera wodnego, ponadto w związku z wygaszającą umową dzierżawy prosimy ZR WOPR w Lublinie o poczynienie starań zmierzających do utrzymania istniejącej bazy ratowniczej nad Zalewem Zemborzyckim, bądź pozyskania nowego ternu pod WOPR-ókwę.

 

Kierownik Drużyny nr 1 WOPR Lublin

Grzegorz Rodzik

Sponsoring

Jesteśmy grupą zorganizowaną, dbającą o bezpieczeństwo wypoczywających nad Zalewem Zemborzyckim.
Pełnimy służbę społeczną i poszukujemy osób/firm, które pomogłyby nam się rozwijać.
Jeśli chcielibyście nam pomóc prosimy o kontakt na e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wydarzenia

No current events.

Zobacz
Copyright © 2024 Drużyna WOPR nr 1 w Lublinie - Zalew Zemborzycki.
Designed by KoXik and DOT