2011

 

Sprawozdanie z działalności Drużyny WOPR nr 1 Lublin
w sezonie 2011

 

Sezon letni 2011 Drużyna nr 1 WOPR Lublin rozpoczęła 16 kwietnia przygotowaniem sprzętu ratowniczego i asekuracyjnego znajdującego się na stanie drużyny.

 

Drużyna w sumie w sezonie letnim 2011 wypracowała 1658 godzin społecznych udokumentowanych w dzienniku pracy drużyny WOPR.

 

W okresie od maja do połowy października realizowano umowę z Urzędem Miasta Lublin w ramach której pełnione były co weekendowe dyżury społeczne– łódź motorowa z minimum dwoma ratownikami WOPR.

 

Podczas patrolów akwenu Zalewu Zemborzyckiego pomagano załogom kajaków i łodzi wiosłowych oraz prowadzono akcje prewencyjne podczas których pouczano załogi łodzi i kajaków o obowiązku posiadania i używania kamizelek asekuracyjnych.

 

Członkowie Drużyny nr 1 WOPR Lublin brali również udział w zabezpieczaniu ratowniczym Zawodów Kajakowych o Puchar Lubelskiego Koziołka Szkolenia Grup Operacyjnych WOPR woj. lubelskiego Ćwiczeń Ratowniczych z Państwowa Strażą Pożarną ponadto organizowaliśmy pogadanki z zakresu ratownictwa wodnego na pokazach ratowniczych zorganizowanych przez, Szkołę Podstawową Nr 51 w Lublinie.

 

Pod adresem http://www.ratownicywopr.pl/ "odnowiona" została strona Web Drużyny Nr 1 WOPR.

 

Zakończenie sezonu nastąpiło przygotowaniem łodzi motorowych, silników doczepnych oraz sprzętu ratowniczego do sezonu zimowego.

 

W sezonie letnim 2011 nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie odnotowano jeden przypadek utonięcia, w czasie w którym drużyna nie pełniła dyżuru (godzinny nocne).

 

Drużyna zgłasza zapotrzebowanie sprzętowe na 3 skafandry nurkowe pełne rozmiaru M, L i XL (wraz z kapturem) oraz używaną "spodzinę" do remontowanego skutera wodnego, ponadto  ja kw roku ubiegłym w związku z wygasłą już umową dzierżawy prosimy ZR WOPR w Lublinie o poczynienie starań zmierzających do utrzymania istniejącej bazy ratowniczej nad Zalewem Zemborzyckim, bądź pozyskania nowego ternu pod WOPR-ókwę.

 

Kierownik Drużyny nr 1 WOPR Lublin

Grzegorz Rodzik

Sponsoring

Jesteśmy grupą zorganizowaną, dbającą o bezpieczeństwo wypoczywających nad Zalewem Zemborzyckim.
Pełnimy służbę społeczną i poszukujemy osób/firm, które pomogłyby nam się rozwijać.
Jeśli chcielibyście nam pomóc prosimy o kontakt na e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wydarzenia

No current events.

Zobacz
Copyright © 2024 Drużyna WOPR nr 1 w Lublinie - Zalew Zemborzycki.
Designed by KoXik and DOT