2012

 

Sprawozdanie z działalności Drużyny WOPR nr 1 Lublin
w sezonie 2012

 

Sezon letni 2011 Drużyna nr 1 WOPR Lublin rozpoczęła 16 kwietnia przygotowaniem sprzętu ratowniczego i asekuracyjnego znajdującego się na stanie drużyny.

 

Drużyna w sumie w sezonie letnim 2012 wypracowała 1041 godzin społecznych udokumentowanych w dzienniku pracy drużyny WOPR.

 

W okresie od końca czerwca do końca września realizowano umowę z Urzędem Miasta Lublin w ramach której pełnione były co weekendowe dyżury społeczne– łódź motorowa z minimum dwoma ratownikami WOPR.

 

Podczas patrolów akwenu Zalewu Zemborzyckiego pomagano załogom kajaków i łodzi wiosłowych oraz prowadzono akcje prewencyjne podczas których pouczano załogi łodzi i kajaków o obowiązku posiadania i używania kamizelek asekuracyjnych. 17 razy braliśmy udział w akcjach ratowniczych udzielając pomocy: 5 razy załogom łodzi żaglowych, 6razy załogom kajaków, 3 razy załogom roweru wodnego, 3 razy osobom kąpiącym się w miejscach niestrzeżonych.

 

Członkowie Drużyny nr 1 WOPR Lublin brali również udział w zabezpieczaniu ratowniczym Zawodów Kajakowych o Puchar Lubelskiego Koziołka, Pikniku Rodzinnym Oranżeria z okazji dnia dziecka, VII pikniku Rodzinnym Urzędu Marszałkowskiego, Spływu kajakowego "Solidarności" Spływu kajakowego pod patronem Ministra Sportu Anny Muchy.

 

W sezonie letnim 2012 nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie odnotowano jeden przypadek utonięcia, członkowie drużyny po otrzymaniu informacji o zdarzeniu natychmiast udali się na miejsce wypadku, akcja ratowniczo na Wrotkowie na niestrzeżonym kąpielisku w dniu 23.06.2013 po 25-minutowej reanimacji zakończyła się niestety zgonem osoby ratowanej. Z akcji ratowniczej sporządzono protokoły, które przekazane zostały do biura Rejonowego WOPR w Lublinie.

 

Zakończenie sezonu nastąpiło przygotowaniem łodzi motorowych, silników doczepnych oraz sprzętu ratowniczego do sezonu zimowego.

 

W związku z wygasającą umową dzierżawy prosimy ZR WOPR w Lublinie o poczynienie starań zmierzających do utrzymania istniejącej bazy ratowniczej na Zalewem Zemborzyckim, bądź pozyskania nowego terenu pod WOPR-ówkę.

 

Kierownik Drużyny nr 1 WOPR Lublin

Grzegorz Rodzik

Sponsoring

Jesteśmy grupą zorganizowaną, dbającą o bezpieczeństwo wypoczywających nad Zalewem Zemborzyckim.
Pełnimy służbę społeczną i poszukujemy osób/firm, które pomogłyby nam się rozwijać.
Jeśli chcielibyście nam pomóc prosimy o kontakt na e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wydarzenia

No current events.

Zobacz
Copyright © 2024 Drużyna WOPR nr 1 w Lublinie - Zalew Zemborzycki.
Designed by KoXik and DOT