2013

 

 

Sprawozdanie z działalności Drużyny WOPR nr 1 Lublin w sezonie 2013

 

Sezon letni 2013 Drużyna nr 1 WOPR Lublin rozpoczęła 01 maja dyżurem inauguracyjnym oraz przygotowaniem sprzętu ratowniczego i asekuracyjnego znajdującego się na stanie drużyny. Drużyna w sumie w sezonie letnim 2013 wypracowała 1780 godzin w tym 1540 społecznych udokumentowanych w dzienniku pracy drużyny WOPR.

 

W okresie od końca czerwca do końca września realizowano umowę z Urzędem Miasta Lublin w ramach której pełnione były co weekendowe dyżury ratownicze – łódź motorowa z minimum dwoma ratownikami WOPR.

 

Drużyna z w/w umowy pozyskała 7100 zł oraz 1050 zł za inne zadania ratownicze zlecone Rejonowemu WOPR w Lublinie na akwenie Zalewu Zemborzyckiego, które to zrealizowała Drużyna nr 1.

Drużyna pełniła w sumie 53 dyżury podczas których zużyto 678 litrów paliwa. Wyznaczony we wstępnej kalkulacji pracy drużyny przez Kierownika Drużyny limit paliwa na dyżur ustalony na 15 litrów/dyżur nie został przekroczony i średnio wyniósł 12,79 l/dyżur. Zarząd Rejonowego WOPR w Lublinie pełnione przez Drużynę nr 1 dyżury sfinansował w całości z pozyskanych środków wyżej wymienionych bez konieczności angażowania własnych środków finansowych, zysk Rejonowego WOPR w Lublinie z tytułu działalności drużyny wyniósł 467zł23gr.

 Podczas patrolów akwenu Zalewu Zemborzyckiego pomagano załogom kajaków i łodzi wiosłowych oraz prowadzono akcje prewencyjne podczas których pouczano załogi łodzi i kajaków o obowiązku posiadania i używania kamizelek asekuracyjnych.  21 razy braliśmy udział w akcjach ratowniczych udzielając pomocy: 5 razy załogom łodzi żaglowych, 8 razy załogom kajaków, 3 razy załogom rowera wodnego, 3 razy osobom uprawiającym inne  sporty żeglarskie (windsurfing lub kajtsurfing), 2 razy osobom kąpiącym się w miejscach niestrzeżonych. Członkowie Drużyny nr 1 WOPR Lublin brali również udział w pokazach ratowniczych Lubelskiego Centrum Żeglarstwa z PCK, zabezpieczaniu ratowniczym Zawodów Kajakowych o Puchar Lubelskiego Koziołka, International Wakeboard Championschips,  Regat Żeglarskich – I Jesienny Puchar Lublina. W sezonie letnim 2013 nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie nie odnotowano przypadków utonięcia. Drużyna otrzymała sprzęt asekuracyjny (w ilości 4 kamizelek) oraz łączności systemu Motorola. Zakończenie sezonu nastąpiło przygotowaniem łodzi motorowych, silników doczepnych oraz sprzętu ratowniczego do sezonu zimowego.

 

W związku z powtarzającą się sytuacją wygasania umową dzierżawy prosimy ZR WOPR w Lublinie o poczynienie  starań zmierzających do uzyskania dłuższej niż na rok umowy dzierżawy istniejącej bazy ratowniczej nad Zalewem Zemborzyckim, bądź pozyskania nowego ternu pod WOPR-ókwę.

 

 

 

Kierownik Drużyny nr 1 WOPR Lublin

 

                                                                                 

 

Grzegorz Rodzik

 

Sponsoring

Jesteśmy grupą zorganizowaną, dbającą o bezpieczeństwo wypoczywających nad Zalewem Zemborzyckim.
Pełnimy służbę społeczną i poszukujemy osób/firm, które pomogłyby nam się rozwijać.
Jeśli chcielibyście nam pomóc prosimy o kontakt na e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wydarzenia

No current events.

Zobacz
Copyright © 2024 Drużyna WOPR nr 1 w Lublinie - Zalew Zemborzycki.
Designed by KoXik and DOT