2015

 Sprawozdanie z działalności Drużyny WOPR nr 1 Lublin w sezonie 2015

Sezon letni 2015 Drużyna nr 1 WOPR Lublin rozpoczęła w maju 2015 dyżurem inauguracyjnym oraz obstawą „Triathlonu” na akwenie jeziora Białka.

Drużyna w sumie w sezonie letnim 2015 wypracowała 1093 godzin w tym 853 społecznych udokumentowanych w dzienniku pracy drużyny WOPR.

W okresie od połowy czerwca do końca września realizowano umowę z Urzędem Miasta Lublin w ramach której pełnione były co weekendowe dyżury ratownicze – łódź motorowa z minimum dwoma ratownikami WOPR.

Drużyna pełniła w sumie ok 40 dyżurów podczas których zużyto ok. 470 litrów paliwa. Wyznaczony we wstępnej kalkulacji pracy drużyny przez Kierownika Drużyny limit paliwa na dyżur ustalony na 15,5 litra/dyżur nie został przekroczony i średnio wyniósł 14,69 l/dyżur. Dodatkowo drużyna w ramach w/w limitu realizowała obstawy imprez zleconych Rejonowemu WOPR w Lublinie.

Zarząd Rejonowego WOPR w Lublinie pełnione przez Drużynę nr 1 dyżury sfinansował w całości z pozyskanych środków wyżej wymienionych bez konieczności angażowania własnych środków finansowych.

Podczas patrolów akwenu Zalewu Zemborzyckiego pomagano załogom kajaków i łodzi wiosłowych oraz prowadzono akcje prewencyjne podczas których pouczano załogi łodzi i kajaków o obowiązku posiadania i używania kamizelek asekuracyjnych.  Braliśmy udział w akcjach ratowniczych udzielając pomocy: załogom łodzi żaglowych, załogom kajaków, załogom rowerów wodnych, osobom uprawiającym inne  sporty żeglarskie (windsurfing lub kajtsurfing), oraz osobom kąpiącej się w miejscu niestrzeżonym. Ponadto angażowaliśmy się w pomoc osobom które wymagały pomocy przedlekarskiej oraz wsparliśmy ratowników pełniących dyżury na kąpieliskach strzeżonych Marina oraz Wrotków udzielając pomocy osobom które opuściły teren kąpieliska. Drużyna ponadto patrolowała akwen wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej UM Lublin zgodnie z umową jaką zawarł Kierownik Drużyny z Komendantem Straży Miejskiej. Wszystkie akcje ratownicze zakończone były sukcesem i sporządzono z każdej protokół który przekazany został do biura Rejonowego WOPR w Lublinie. 

 

W sezonie letnim 2015 nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie  odnotowano 1 przypadek utonięcia na niestrzeżonym kąpielisku Marina, przed sezonem racy drużyny.

Członkowie Drużyny nr 1 WOPR Lublin brali również udział w zabezpieczaniu ratowniczym „Triathlonu" i kilkukrotnie Zawodów Kajakowych oraz festynach organizowanych przez UM Lublin oraz UP Lublin i Starzy Miejskiej w Lublinie.

Zakończenie sezonu nastąpiło przygotowaniem łodzi motorowych, silników doczepnych oraz sprzętu ratowniczego do sezonu zimowego.

W dniu 26.09.2015 na Zebraniu drużyny nr 1 - Kierowanie drużyną przejął kolega Łukasz Suchodolski.

Szczerze gratuluje.

                      Ex. Kierownik Drużyny nr 1 Rejonowego WOPR w Lublinie
                                                          Grzegorz Rodzik

Sponsoring

Jesteśmy grupą zorganizowaną, dbającą o bezpieczeństwo wypoczywających nad Zalewem Zemborzyckim.
Pełnimy służbę społeczną i poszukujemy osób/firm, które pomogłyby nam się rozwijać.
Jeśli chcielibyście nam pomóc prosimy o kontakt na e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wydarzenia

No current events.

Zobacz
Copyright © 2024 Drużyna WOPR nr 1 w Lublinie - Zalew Zemborzycki.
Designed by KoXik and DOT