2016

Sprawozdanie z działalności Drużyny WOPR nr 1 Lublin w sezonie 2016

 

Sezon letni 2016 Drużyna nr 1 WOPR Lublin rozpoczęła 01 maja dyżurem inauguracyjnym oraz przygotowaniem sprzętu ratowniczego i asekuracyjnego znajdującego się na stanie drużyny. Drużyna w sumie w sezonie letnim 2016 wypracowała 2097 godzin w tym 1439 społecznych udokumentowanych w dzienniku pracy drużyny WOPR.

 

W okresie od początku czerwca do końca września realizowano umowę z Urzędem Miasta Lublin w ramach której pełnione były dyżury ratownicze we wszystkie piątki, soboty i niedziele – łódź motorowa z minimum dwoma ratownikami WOPR.

 

Drużyna pełniła w sumie 55 dyżurów podczas których zużyto około 900 litrów paliwa. Wyznaczony we wstępnej kalkulacji pracy drużyny przez Kierownika Drużyny limit paliwa na dyżur nie został przekroczony. Zarząd Rejonowego WOPR w Lublinie pełnione przez Drużynę nr 1 dyżury sfinansował w całości z pozyskanych środków wyżej wymienionej umowy bez konieczności angażowania własnych środków finansowych.

 

Podczas patrolów akwenu Zalewu Zemborzyckiego pomagano załogom kajaków,  łodzi wiosłowych oraz łodzi o napędzie żaglowym, gdzie prowadzono akcje prewencyjne podczas których pouczano załogi łodzi i kajaków o obowiązku posiadania i używania kamizelek asekuracyjnych.  Wielokrotnie braliśmy udział w akcjach ratowniczych udzielając niezbędnej pomocy. Członkowie Drużyny nr 1 WOPR Lublin brali również udział w zabezpieczaniu ratowniczym Zawodów Kajakowych o Puchar Lubelskiego Koziołka, International Wakeboard Championschips, Regat Żeglarskich, oraz Triathlonu w Białce. Prowadzili również pogadanki na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

 

Drużyna nr 1 brała udział w licznych szkoleniach z udziałem funkcjonariuszy Policji i Straży Pożarnej. 

 

W sezonie letnim 2016 nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie nie odnotowano przypadków utonięcia. 

 

Drużyna otrzymała sprzęt asekuracyjny (w ilości 2 kamizelek), odzież neoprenową (w ilości 4 pianek), oraz odzież sztormową (w ilości 5 kompletów)

 

Zakończenie sezonu nastąpiło przygotowaniem łodzi motorowych, silników doczepnych oraz sprzętu ratowniczego do sezonu zimowego.

 

Serdeczne podziękowania kieruję na ręce prezesa Rejonowego WOPR w Lublinie Roberta Wawrucha za okazane wsparcie finansowe, jak również za możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju imprezach ratowniczych. Liczę na dalszą tak owocną współpracę.

 

Kierownik Drużyny nr 1 WOPR Lublin

Łukasz Suchodolski

 

Sponsoring

Jesteśmy grupą zorganizowaną, dbającą o bezpieczeństwo wypoczywających nad Zalewem Zemborzyckim.
Pełnimy służbę społeczną i poszukujemy osób/firm, które pomogłyby nam się rozwijać.
Jeśli chcielibyście nam pomóc prosimy o kontakt na e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wydarzenia

No current events.

Zobacz
Copyright © 2024 Drużyna WOPR nr 1 w Lublinie - Zalew Zemborzycki.
Designed by KoXik and DOT