2018

Sprawozdanie z działalności Drużyny WOPR nr 1 Lublin w sezonie 2018

 

Sezon letni 2018 Drużyna nr 1 WOPR Lublin rozpoczęła 01 maja dyżurem inauguracyjnym oraz przygotowaniem sprzętu ratowniczego i asekuracyjnego znajdującego się na stanie drużyny. Drużyna w sumie w sezonie letnim 2018 wypracowała 1228 godzin w tym 572 społecznych udokumentowanych w dzienniku pracy drużyny WOPR.

 

W okresie od połowy czerwca do połowy września realizowano umowę z Urzędem Miasta Lublin w ramach, której pełnione były dyżury ratownicze we wszystkie piątki, soboty i niedziele – łódź motorowa z minimum dwoma ratownikami WOPR.

 

Drużyna pełniła w sumie 41 dyżurów podczas, których zużyto około 495 litrów paliwa. Wyznaczony we wstępnej kalkulacji pracy drużyny przez Kierownika Drużyny limit paliwa na dyżur nie został przekroczony. Zarząd Rejonowego WOPR w Lublinie pełnione przez Drużynę nr 1 dyżury sfinansował w całości z pozyskanych środków wyżej wymienionej umowy bez konieczności angażowania własnych środków finansowych.

 

Podczas patrolów akwenu Zalewu Zemborzyckiego pomagano załogom kajaków, łodzi wiosłowych oraz łodzi o napędzie żaglowym, gdzie prowadzono akcje prewencyjne podczas, których pouczano załogi łodzi i kajaków o obowiązku posiadania i używania kamizelek asekuracyjnych.  Wielokrotnie braliśmy udział w akcjach ratowniczych udzielając niezbędnej pomocy. Członkowie Drużyny nr 1 WOPR Lublin brali również udział w zabezpieczaniu ratowniczym Zawodów Kajakowych o Puchar Lubelskiego Koziołka, Międzywojewódzkich Żeglarskich Mistrzostw Młodzików, Regat Żeglarskich, oraz Triathlonu na rowerach wodnych osób niepełnosprawnych. Prowadzili również pogadanki na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

 

Drużyna nr 1 brała udział w licznych szkoleniach z udziałem funkcjonariuszy Policji i Straży Pożarnej.

 

W bieżącym sezonie była realizowana współpraca z Komendą Miejską Policji w Lublinie podczas, której miały miejsce wspólne patrole i działania na rzecz podniesienia poziomu bezpieczeństwa na naszym akwenie.

 

W sezonie letnim 2018 nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie nie odnotowano przypadków utonięcia.

 

 Drużyna otrzymała przyczepę lekką pod łódź motorową „Mariusz”, torbę na zestaw tlenowy oraz  zestaw narzędziowo-remontowy. Została również wyremontowana zewnętrzna część budynku drużyny, dostawiono ściankę tworząc dodatkowe pomieszczenie oraz powiększono zaplecze magazynowe o dodatkowy hangar. Wyposażenie drużyny rozszerzono o kolejną łódź motorową typu „Perkoz” oraz łódź do szkoleń lodowych typu „Jacek”, pozyskaną z drużyny nr 16 w Białej Podlaskiej.

 

Zakończenie sezonu nastąpiło przygotowaniem łodzi motorowych, silników doczepnych oraz sprzętu ratowniczego do sezonu zimowego.

 

Serdeczne podziękowania kieruję na ręce prezesa Rejonowego WOPR w Lublinie Roberta Wawrucha za bardzo dobrą współpracę, za zorganizowanie wielu szkoleń dla członków drużyny,
jak i za podjęte owocne działania w związku z przedłużeniem dzierżawy terenu drużyny.

 

 

Kierownik Drużyny nr 1 WOPR Lublin

Łukasz Suchodolski

Sponsoring

Jesteśmy grupą zorganizowaną, dbającą o bezpieczeństwo wypoczywających nad Zalewem Zemborzyckim.
Pełnimy służbę społeczną i poszukujemy osób/firm, które pomogłyby nam się rozwijać.
Jeśli chcielibyście nam pomóc prosimy o kontakt na e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wydarzenia

No current events.

Zobacz
Copyright © 2024 Drużyna WOPR nr 1 w Lublinie - Zalew Zemborzycki.
Designed by KoXik and DOT